10 dôvodov, prečo ...

Autor: Erika Ukropcová | 29.12.2016 o 21:31 | Karma článku: 3,90 | Prečítané:  446x

V poslednej dobe v našich životoch v značnej miere rezonujú názory mnohých stránok, avšak nie len internetových, ale aj stránky časopisov a iných masmediálnych prostriedkov. Snažia sa ovplyvňovať naše myslenie a správanie.

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, do akej miery nás dokážu ovplyňovať? Ponúkajú nám pocit, že sa dokážeme stať detektívom na počkanie - „10 znakov, že vás partner/ka podvádzajú...“ Učia nás, ako sa stať perfektnou manželkou - „10 rád ako uspokojiť potreby manžela...“ Núkajú nám pocit, že dokážeme aj nemožné- „10 tipov, ako pochopiť ženu...“  50% článkov opisuje problematiku výzoru a následne  „účinne“ pomáhajú redukovať hmotnosť a alternatívy ako sa zbaviť „faldíku“ na brušku a v zvyšných 50% nás učia ako sa máme milovať takí, akí sme.


Veľa ľudí bezhlavo hltá každé slovo, ktoré je napísané, vytvárajú si rôzne desatorá a vrúcne sa im klaňajú. Myslíte si, že je možné, aby sa človek dal špecifikovať do poučiek? Každý na svete je odlišný, nikto sa nespráva navlas rovnako ako ten druhý, a preto je úplne zbytočné veriť a spoliehať sa na vopred nalinajkované formy.

Ak ste si mysleli, že v článku nájdete skvelých desať dôvodov, prečo nečítať a nespoliehať sa na podobné múdrosti, tak vás jednoducho sklamem. Žiadny počet neexistuje, veď predsa sa vraví, že čísla a čas sú relatívne pojmy. Všetci sme dostali krásny dar už pri narodení, volá sa zdravý úsudok. Nenechajte si kaziť vzťahy len preto, lebo minule ste niekde čítali, že... Nestrácajte ducha a sebeúctu. Milujte sa aj so svojimi chybami, milujte druhého s jeho/jej chybami. Buďte jednoducho sami sebou. Veď predsa nie nadarmo sa vraví, že: „Najdôležitejšie je milovať, byť milovaná/ý, šťastná/ý a vyrovnaná/ý sám/sama so sebou.“ Šťastie získame vtedy, keď prestaneme riešiť problémy druhých ľudí, prestaneme sa zapodievať životmi ostatných a začneme žiť skutočne ten svoj. Naučme sa tešiť z maličkostí a neprepadajme pocitu, že budeme šťastní iba vtedy, keď dodržíme, čo nám kázali... a hlavne, pravdu, ktorú hľadáte, nájdete aj tak iba v  úprimnom rozhovore so svojou polovičkou, deťmi a priateľmi. Nezabúdajte, že práve ten je najväčšou cennosťou a najkvalitnejším spoznaním, ktoré nenájdeme v žiadnych riadkoch.  Veľa šťastia! 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Minúte po minúte: Dodávka vrazila do ľudí v Barcelone, polícia hovorí o terorizme

Dvaja ozbrojenci sa zabarikádovali v bare, nie je jasné, či držia rukojemníkov.

EKONOMIKA

Ak si kúpite kuracinu v Tescu, môže vás zastaviť esbéeskár

V niektorých predajniach dáva Tesco bezpečnostné prvky aj na mäso.


Už ste čítali?