10 dôvodov, prečo ...

Autor: Erika Ukropcová | 29.12.2016 o 21:31 | Karma článku: 3,93 | Prečítané:  416x

V poslednej dobe v našich životoch v značnej miere rezonujú názory mnohých stránok, avšak nie len internetových, ale aj stránky časopisov a iných masmediálnych prostriedkov. Snažia sa ovplyvňovať naše myslenie a správanie.

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, do akej miery nás dokážu ovplyňovať? Ponúkajú nám pocit, že sa dokážeme stať detektívom na počkanie - „10 znakov, že vás partner/ka podvádzajú...“ Učia nás, ako sa stať perfektnou manželkou - „10 rád ako uspokojiť potreby manžela...“ Núkajú nám pocit, že dokážeme aj nemožné- „10 tipov, ako pochopiť ženu...“  50% článkov opisuje problematiku výzoru a následne  „účinne“ pomáhajú redukovať hmotnosť a alternatívy ako sa zbaviť „faldíku“ na brušku a v zvyšných 50% nás učia ako sa máme milovať takí, akí sme.


Veľa ľudí bezhlavo hltá každé slovo, ktoré je napísané, vytvárajú si rôzne desatorá a vrúcne sa im klaňajú. Myslíte si, že je možné, aby sa človek dal špecifikovať do poučiek? Každý na svete je odlišný, nikto sa nespráva navlas rovnako ako ten druhý, a preto je úplne zbytočné veriť a spoliehať sa na vopred nalinajkované formy.

Ak ste si mysleli, že v článku nájdete skvelých desať dôvodov, prečo nečítať a nespoliehať sa na podobné múdrosti, tak vás jednoducho sklamem. Žiadny počet neexistuje, veď predsa sa vraví, že čísla a čas sú relatívne pojmy. Všetci sme dostali krásny dar už pri narodení, volá sa zdravý úsudok. Nenechajte si kaziť vzťahy len preto, lebo minule ste niekde čítali, že... Nestrácajte ducha a sebeúctu. Milujte sa aj so svojimi chybami, milujte druhého s jeho/jej chybami. Buďte jednoducho sami sebou. Veď predsa nie nadarmo sa vraví, že: „Najdôležitejšie je milovať, byť milovaná/ý, šťastná/ý a vyrovnaná/ý sám/sama so sebou.“ Šťastie získame vtedy, keď prestaneme riešiť problémy druhých ľudí, prestaneme sa zapodievať životmi ostatných a začneme žiť skutočne ten svoj. Naučme sa tešiť z maličkostí a neprepadajme pocitu, že budeme šťastní iba vtedy, keď dodržíme, čo nám kázali... a hlavne, pravdu, ktorú hľadáte, nájdete aj tak iba v  úprimnom rozhovore so svojou polovičkou, deťmi a priateľmi. Nezabúdajte, že práve ten je najväčšou cennosťou a najkvalitnejším spoznaním, ktoré nenájdeme v žiadnych riadkoch.  Veľa šťastia! 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Krajina, ktorá neexistuje, ale funguje. Vitajte v Náhornom Karabachu

Nad arménskou krajinou pri Náhornom Karabachu vedie supermoderná lanovka. A z nej vidíme aj kus histórie.

DOMOV

Kotlebov neúspešný kandidát si našiel cestu do parlamentu

Anton Čulen bude poslaneckým asistentom Natálie Grausovej.

KOMENTÁRE

Môže sa zo Slovenska stať slabý kus stáda pre Putina?

Slovensko neutečie pred nevyhnutnosťou viac investovať do armády.


Už ste čítali?